< powrót

Wszystkie drogi prowadzą do Promenad

Pierwszy etap budowy części mieszkalnej Promenad Wrocławskich już stoi, o czym mogliście się Państwo przekonać choćby na Dniu Otwartym. Jednocześnie, zatwierdzone zostały projekty dróg dojazdowych, których realizacja właśnie się rozpoczęła. Już teraz jednak możemy pochwalić się szczegółami technicznymi, dotyczącymi nowych arterii komunikacyjnych.

W wyniku prac, które się rozpoczęły, powstanie dogodne połączenie ulicy Rychtalskiej i Zakładowej. Piesi będą mogli się poruszać po chodnikach biegnących po obu stronach jezdni. Zaplanowano także szeroką ścieżkę rowerową. Jednocześnie, wraz z budową nowych dróg, poprowadzone zostaną instalacje wodno - kanalizacyjne i elektryczne. W efekcie, po zakończeniu robót okolica zmieni się nie do poznania.

Jak będą wyglądały same drogi? Na większej części inwestycji będzie to dwujezdniowa trasa o łącznej szerokości siedmiu metrów. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, okoliczny teren jest dość zróżnicowany, dlatego sporym wyzwaniem będzie poprowadzenie dróg na jednej wysokości. Aby to umożliwić, powstaną dwa nasypy oporowe o łącznej długości ponad 100 metrów, służące stabilizacji terenu. Na szczęście (póki co!) w okolicy nie ma jeszcze zwartej zabudowy, dzięki czemu drogi mogły zostać zaprojektowane z myślą o wszystkich uczestnikach ruchu, w tym także o autobusach. Po obu jej stronach znajdą się chodniki oraz dwukierunkowa ścieżka rowerowa oddzielona od chodnika pasem zieleni o szerokości dwóch metrów. Safety first!

Z myślą o mającej się rozwinąć na przestrzeni lat siecią dróg w okolicy, zaprojektowano z wyprzedzeniem kilka skrzyżowań, w tym rondo o średni 30 metrów. Będzie to jeden z centralnych punktów, z których dojedziemy w kierunku ul. Trzebnickiej, Jedności Narodowej czy położonych po sąsiedzku posesji. Budowa będzie realizowana etapami przez różnych wykonawców - zarówno inwestora jak i MPWiK który zadba o podłączenie instalacji. Będziemy Was na bieżąco informować o postępie prac. Mamy nadzieję, że nowe drogi zaczną służyć mieszkańcom Promenad Wrocławskich jak najszybciej.


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ