< powrót

Biurowiec Promenady Epsilon uzyskał certyfikat BREEAM

Promenady Epsilon, nowoczesny biurowiec zlokalizowany w Promenadach Wrocławskich, uzyskał certyfikat BREEAM - jednego z najważniejszych na świecie systemów oceny jakości budynków. Wydarzenie to jest kolejnym potwierdzeniem, że inwestycja Vantage Development spełnia zarówno wymagania klientów, jak i najwyższe standardy realizacji tego typu przedsięwzięć. W pięciostopniowej skali oceny, Promenady Epsilon uzyskały ocenę „good”.

BREEAM to wielokryteriowy system oceny budynków, które spełniać muszą standardy europejskiego i światowego sektora nieruchomości. System w procesie oceny inwestycji bierze pod uwagę przede wszystkim cechy budynku takie jak: efektywność energetyczna, dostępność transportowa, jakość środowiska wewnętrznego, gospodarka wodna i gospodarka odpadami, zarządzanie eksploatacją i realizacją.

Sam certyfikat, po szczegółowej analizie, przyznawany jest przez Building Research Establishment Global, na podstawie materiałów i raportu przygotowywanych przez licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji współpracuje z zespołem projektowym. Końcowa ocena zależy od ilości punktów przyznanych za spełnianie poszczególnych wymagań.

Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod) jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie. Została stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment).

* * *

Budynek biurowy Promenady Epsilon jest elementem wielofunkcyjnego kompleksu Promenady Wrocławskie zlokalizowanego w centrum Wrocławia, pomiędzy ulicami Trzebnicką i Jedności Narodowej. Nowoczesna bryła składa się z dwóch skrzydeł i wynika z kształtu terenu inwestycji wpisanego w trójkąt. Każde skrzydło ma wysokość ok. 21m, a autorem projektu architektonicznego jest AP Szczepaniak. Do najważniejszych zalet biurowca należą przede wszystkim elastyczne moduły o powierzchni od 150 m2, nowoczesne wnętrza, korzystna lokalizacja względem najważniejszych miejsc we Wrocławiu i dobra komunikacja z autostradą oraz portem lotniczym. Obok firm takich jak Impel czy Qatar Airways, swoje biura mają tu także przedstawiciele Sinohydro – chińskiej firmy, która wygrała przetarg na remont części Wrocławskiego Węzła Wodnego.

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ