< powrót

Kurs Vantage Development na rekordowym poziomie

Wzrost zainteresowania inwestorów, dostrzeganie potencjału spółki oraz zainteresowanie ze stron partnerów biznesowych i klientów przyniosły odzwierciedlenie w giełdowym kursie Vantage Development, który osiągnął rekordowy poziom 2,37 złotych za jedną akcję. Wydarzenie to jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość, w której spółka zamierza dalej konsekwentnie realizować przyjętą strategię, co pozwoli na wzmocnienie pozycji firmy wśród deweloperów notowanych na GPW oraz na lokalnym i krajowym rynku nieruchomości.

Vantage Development zadebiutowało na giełdzie w marcu 2012 roku. Począwszy od lipca tego samego roku, kurs spółki znajduje się w trendzie wzrostowym. Tyko w ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs spółki zanotował blisko 130-procentową stopę zwrotu co, wobec trudnej sytuacji na rynku i wymagających warunków makroekonomicznych, jest bardzo dobrym wynikiem

– zarówno na tle szerokiego rynku (WIG +21,42%, jak i indeksu skupiającego spółki deweloperskie (WIG-dewel +30,42%).

„Osiągnięcie rekordowych poziomów kursu na giełdzie to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla całej spółki, jak i wszystkich interesariuszy, w tym dla akcjonariuszy szczególnie, choć oceniamy, że jest istnieje jeszcze spory potencjał do dalszych wzrostów. Już w tej chwili jest to dla nas potwierdzenie, że przyjęta przez Zarząd strategia przynosi wymierne efekty – realizujemy kolejne inwestycje, spełniamy oczekiwania stawiane przez klientów, a to przekłada się na wyniki finansowe oraz giełdowy kurs spółki. Stąpamy jednak twardo po ziemi i analizujemy zmieniające się wciąż bardzo dynamicznie otoczenie. W razie potrzeby, będziemy oczywiście aktywnie na te zmiany reagować” - ocenia prezes spółki, Edward Laufer.

Największą realizowaną obecnie przez spółkę inwestycją są Promenady Wrocławskie – będące w rzeczywistości nową dzielnicą Wrocławia, w której zlokalizowane będą zarówno budynki mieszkalne, jak i komercyjne. Całość projektu stanowi także rewitalizację przepięknego brzegu Odry, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na zmieniający się krajobraz całego miasta. W najbliższym czasie spółka zamierza także realizować kolejne inwestycje zarówno we Wrocławiu, jak i innych miastach Polski.

* * *

Spółka Vantage Development jest jednym z liderów sektora nieruchomości na Dolnym Śląsku. Realizuje inwestycje zarówno mieszkaniowe jak i komercyjne, które zlokalizowane są nie tylko we Wrocławiu, ale i w innych regionach Polski. Nadrzędnym celem działalności spółki, jest nie tylko realizacja kolejnych budynków mieszkalnych i biurowych, ale także kształtowanie przy tym unikalnej przestrzeni publicznej, która staje się wygodnym
 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ