< powrót

Vantage Development rozpoczyna kolejne projekty częściowo finansowane z ostatniej emisji obligacji

 • Vantage Development S.A. uruchamia kolejne projekty
• Vantage Development S.A. pozyskał 20 mln zł z emisji obligacji z przeznaczeniem na częściowe sfinansowanie uruchamianych projektów
• Wyemitowane obligacje wprowadzone będą do obrotu na Catalyst

Vantage Development S.A. z sukcesem przeprowadził, zaplanowaną wcześniej, niepubliczną emisję 200 000 trzyletnich obligacji serii D, pozyskując 20 mln zł. Pozyskane środki, zgodnie z celem emisji, służyć będą współfinansowaniu uruchamianych projektów inwestycyjnych.

"Zakończona emisja obligacji jest elementem naszego planu finansowania inwestycji na 2013 rok. Pieniądze przeznaczymy na rozwój działalności, to znaczy m.in. na uzupełnienie wkładów własnych do uruchamianego właśnie projektu biurowego Promenady Zita oraz projektów mieszkaniowych: Centauris III i Promenady Wrocławskie II. Pozyskana gotówka pozwoli nam też elastycznie podejść do planowanego zakupu nowych projektów, które wpisywać się będą w naszą strategię dywersyfikacji operacyjnej" - mówi Dariusz Pawlukowicz, Dyrektor Ekonomiczno-Administracyjny i Członek Zarządu Vantage Development S.A.

W ramach zaplanowanej dywersyfikacji biznesu Vantage Development, który dotychczas koncentrował działalność we Wrocławiu, planuje wejść na nowe rynki, m.in. rozpoczynając projekty mieszkaniowe w Warszawie i Poznaniu. Spółka zamierza też rozszerzyć działalność w segmencie handlowym, którego zaczątkiem jest przygotowywany projekt w Zielonej Górze.

"Jesteśmy w trakcie poszukiwania gruntów i projektów z gotową dokumentacją do szybkiego uruchomienia. Spodziewamy się, że pierwszą inwestycję poza Wrocławiem będziemy mogli rozpocząć pod koniec tego roku lub wiosną 2014" – dodaje Dariusz Pawlukowicz.


Obligacje serii D w ciągu kilku tygodni wprowadzone zostaną do obrotu na rynku Catalyst. Do końca roku Vantage Development planuje pozyskanie kolejnych środków z uchwalonej przez ostatnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy emisji akcji lub z emisji innych dłużnych instrumentów finansowych.

***

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka skupia obecnie swoją działalność na rynku wrocławskim, jednak strategia zakłada dywersyfikację przychodów poprzez rozpoczęcie realizacji projektów w innych miastach oraz wejście w segment nieruchomości handlowych. Najważniejszymi realizowanymi obecnie wieloetapowymi projektami spółki są Promenady Wrocławskie oraz Centauris, gdzie docelowo powstanie łącznie około 212 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Wartość banku ziemi Vantage Development na dzień 31


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ