< powrót

Vantage Development wybrał generalnego wykonawcę biurowca Promenady ZITA

 Vantage Development, jeden z w największych wrocławskich deweloperów i spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podjął decyzję o wyborze generalnego wykonawcy biurowca Promenady ZITA. Będzie nim Erbud S.A.

Promenady Zita będzie drugim biurowcem powstającym w ramach projektu Promenady Wrocławskie, po oddanym do użytku w zeszłym roku biurowcu Promenady Epsilon, którego najemcami są uznane polskie i światowe marki, takie jak Impel, Qatar Airways, czy chiński potentat budowlany – SinoHydro.

„Wybór generalnego wykonawcy, który przystąpi do budowy biurowca Zita, to kluczowy moment w procesie realizacji projektu. Bardzo zależy nam na terminowym, oraz przede wszystkim na rzetelnym jakościowym wykonaniu prac, ponieważ głównymi cechami i największymi zaletami tego biurowca mają być nowoczesność i multifunkcjonalność.” - Edward Laufer, prezes spółki Vantage Development.

Promenady Zita to 22.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Dzięki uniwersalnemu zaprojektowaniu wnętrza budynku, możliwe będzie elastyczne łączenie poszczególnych modułów, co pozwoli na przygotowanie biur o powierzchni od 250 aż do ponad 4000 m2.

Budynek zlokalizowany będzie w sąsiedztwie ulic Jedności Narodowej i Trzebnickiej, w niedalekiej odległości od centrum miasta. Jego multifunkcjonalność oraz dopasowanie do rosnących wymagań współczesnego biznesu zagwarantuje przyszłym najemcom wysoki komfort pracy, oraz optymalizację kosztów związanych z eksploatacją powierzchni. Lokalizacja budynku daje możliwość szybkiej komunikacji do najważniejszych punktów miasta, lotniska czy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Firma Erbud S.A. jest jedną z największych firm budowlanych działającym na polskim rynku. Wieloletnie doświadczenie oraz realizacja wielu projektów komercyjnych są gwarancją terminowego oddania budynku do użytku, przy zachowaniu najwyższych standardów oraz wszelkich założeń zawartych w projekcie.

Termin ukończenia budowy biurowca Promenady Zita zaplanowany został na IV kwartał 2014 roku. Za komercjalizację budynku odpowiedzialna jest firma Savills.

Vantage Development

* * *

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka skupia obecnie swoją działalność na rynku wrocławskim, jednak strategia zakłada dywersyfikację przychodów poprzez rozpoczęcie realizacji projektów w innych miastach oraz wejście w segment nieruchomości handlowych. Najważniejszymi realizowanymi obecnie wieloetapowymi projektami spółki są Promenady Wrocławskie oraz Centauris, gdzie docelowo powstanie łącznie około 212 tys. mkw.


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ