< powrót

Vantage Development będzie budował osiedle Wuwa2

Spółka Vantage Development, zrealizuje inwestycję w ramach projektu Wuwa2, czyli nowo powstającego osiedla na wrocławskich Nowych Żernikach.

Koncepcja tworzenia pionierskiego projektu Nowe Żerniki - WUWA2 to nowatorskiej wydarzenie w skali całego województwa. Jest także sztandarowym przedsięwzięciem, które w 2016 roku ma stać się architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury.

Vantage Development, w wyniku ogłoszonego przetargu, który został rozstrzygnięty na korzyść spółki, kupi działkę o powierzchni 2680 m kw, na której staną budynki mieszkalne, wraz z towarzyszącą im zabudową rekreacyjną, oraz lokale usługowe. Według wstępnych ustaleń budowa ma rozpocząć się w 2014 roku.

„Osiedle na Nowych Żernikach to zdecydowanie więcej niż architektura i kwartały zabudowy terenu. To przede wszystkim niezwykle istotna funkcja społeczna, gdyż Wuwa2 ma być nie tylko inwestycją mieszkaniową, ale także kulturalną, oświatową oraz rekreacyjną.

Dlatego możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym projekcie jest dla nas niezwykle istotnym i perspektywicznym wydarzeniem” - analizuje Roman M. Meysner, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu Vantage Development.

Nowe Żerniki - WUWA 2 to obszar 40 hektarów zlokalizowany na Nowych Żernikach, nieopodal wrocławskiego Stadionu Miejskiego. Bezpośrednią inspiracją dla całego projektu była zorganizowana 1929 roku wystawa „Wohnung und Werkraum” (WUWA), w trakcie którego wzniesione zostało modelowe osiedle, które na owe czasy było absolutnie rewolucyjnym i spektakularnym eksperymentem, który zadziwił cały architektoniczny świat.
Współczesna WUWA2 bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń sprzed ponad osiemdziesięciu lat, odnosząc się przede wszystkim do funkcji osiedla i jego wyjątkowej roli, jaką miało odegrać w społeczeństwie. Zaprojektowane przez najlepszych wrocławskich architektów osiedle ma przede wszystkim odpowiadać potrzebom współczesnych mieszkańców, wspierać budowę społecznych więzi oraz spełniać wymagania rynku nieruchomości.


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ