< powrót

Nowa droga łącząca ulicę Jedności Narodowej z ulicą Trzebnicką w dzielnicy Kleczków i Nadodrze oficjalnie otwarta

 Wrocławskie śródmieście może od dziś pochwalić się nową drogą. Jej oficjalne otwarcie, które miało miejsce w Promenadach Wrocławskich, to przede wszystkim doskonała wiadomość dla wszystkim mieszkańców Kleczkowa i Nadodrza, a także klientów hipermarketu Leclerc oraz osób pracujących i mieszkających w Promenadach Wrocławskich.

Kolejną wartą podkreślenia rzeczą jest proces, w jakim droga powstała. Chodzi o porozumienie czterech, niezależnych od siebie podmiotów, którym przyświecał jeden, wspólny cel – możliwie szybka i skuteczna realizacja projektu, na którym skorzysta przede wszystkim społeczność lokalna.

 

Podmioty, o których mowa to przede wszystkim Miasto Wrocław i Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (wykonawcą po stronie miasta była firma Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe), ale także Grupa Deweloperska Vantage Development, E.Leclerc Polska oraz Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane Lewicki – Polispec.

„Bardzo zależało nam, aby inwestycję zrealizować właśnie w takiej formule, a także, żeby przede wszystkim zaktywizować ten teren. A to wymagało zaangażowania wszystkich podmiotów, które już w tym obszarze funkcjonowały. Wspólnie wymyśliliśmy nowatorską formułę, która pozwoliła zakres robót podzielić na odcinki. I jak widać – ta koncepcja okazała się skuteczna” - powiedziała w trakcie uroczystości Pani Elżbieta Urbanek, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Istotę i znaczenie drogi dla tej części miasta podkreślił także Roman Meysner, dyrektor operacyjny i członek zarządu spółki Vantage Development: „Sześć lat temu, kiedy projektowaliśmy Promenady Wrocławskie wiedzieliśmy, że ta droga będzie niezwykle istotnym elementem nie tylko Promenad Wrocławskich, ale i całego Śródmieścia. Jest to przecież jeden z najintensywniej rozwijających się terenów w mieście.

Mamy także nadzieję, że model współpracy przyjęty przy realizacji tego projektu, a przede wszystkim dobra wola i zaangażowanie wszystkich partnerów, będzie można wykorzystać przy innych tego typu okazjach. Na czym skorzystają, podobnie jak to było w tym przypadku, przede wszystkim mieszkańcy Wrocławia. Liczymy też, iż w tym modelu możliwe będzie realizowanie innych inwestycji drogowych”.

Otwarcie drogi łączącej ulicę Jedności Narodowej z ulicą Trzebnicką jest kolejnym etapem realizacji projektu Promenad Wrocławskich – nowo powstającej, wielofunkcyjnej dzielnicy miasta. W ramach całego przedsięwzięcia powstają budynki mieszkalne oraz biurowce (dwa pierwsze etapy, mieszkalny i biurowy, zostały już ukończone, dwa kolejne są w trakcje realizacji), natomiast całość projektu uzupełnią bogate tereny zielone i rekreacyjne wpisujące się w koncepcję realizowanej właśnie przez RZGW rewitalizacji przepięknego nadbrzeża Odry.

W ramach nowej drogi wykonano m.in. ścieżki rowerowe i przystanki autobusowe, na których być może już na wiosnę będzie zatrzymywał się autobus nowej lub odpowiednio zmodyfikowanej linii komunikacji miejskiej.


Vantage Development

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ