< powrót

Vanatge Development SA po raz kolejny miała zaszczyt wesprzeć fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

30 sierpnia już po raz trzeci ulicami miasta przeszedł Korowód Nadziei – barwna parada na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Po raz kolejny firma Vanatge Development SA miała zaszczyt wesprzeć fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” – organizatora tej wspaniałej idei.

 

Sekcja konna Straży Miejskiej, leszczyńskie mażoretki, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, szczudlarze, zespoły ludowe i taneczne grupy dziecięce – to tylko niewielka część tego radosnego pochodu.

 

            O godzinie 16.00 Korowód na czele z kierownikiem Sekcji Konnej Straży  Miejskiej – Zbigniewem Golonką wyruszył z placu zieleni przy ul. Ślężnej. Podczas kilkudziesięciominutowego marszu pochód niemalże podwoił swoją objętość, ponieważ dołączali do niego przechodnie oraz turyści, którzy dotarli na Rynek w liczbie kilkuset osób.

Na Placu Gołębim natomiast czekała już ogromna scena, na której zaprezentować się miały formacje taneczne oraz zespoły folklorystyczne. Wcześniej jednak Prezes Zarządu Fundacji – Agnieszka Aleksandrowicz powitała wszystkich oraz zaprosiła do wspólnej zabawy i pomagania. Na miejscu obecni byli bowiem wolontariusze, którzy do puszek kwestarskich zbierali fundusze na rzecz podopiecznych fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Dzięki hojności  sponsorów oraz serdeczności zebranych na Rynku widzów  dochód z wydarzenia wyniósł około 45 000 zł – kwota ta przeznaczona zostanie na kosztowne leki oraz rehabilitację małych pacjentów, walczących z rakiem.

            Tymczasem na scenie aż roiło się od wesołych i kolorowych tancerzy z dziecięcej grupy ,,Zgraja”, która swoimi energetycznymi występami rozgrzała obecnych na Rynku widzów. Po żywiołowym show ,,Zgrai” przyszedł czas na podróż do sarmackiej przeszłości, w którą zabrał widownię Akademicki Zespół Pieśni i Tańca ,,Jedliniok” prezentując dostojne polonezy, skoczne oberki czy radosne mazury. Następnie na scenie zaprezentowały się jak zwykle urocze tancerki brzucha ze Szkoły Tańca Al- Mara przedstawiając tradycyjne arabskie figury.

            Jednak gwoździem programu była Honorata Skarbek, która krotko przed 18.00 weszła na scenę ku wielkiej radości obecnych na Rynku fanów. Niegdyś podopieczna Fundacji, dziś -  słynna artystka, wykonała sześć utworów, porywając pomimo niesprzyjającej pogody zgromadzoną tuż pod sceną młodzież, która wraz z wokalistką śpiewała jej największe przeboje.

            Podczas występów na Placu Gołębim amatorzy motoryzacji mogli podziwiać wystawę zabytkowych aut, a mali miłośnicy zwierząt z chęcią fotografowali się na pięknych koniach Straży Miejskiej.

 

Korowody Nadziei organizowane są na przełomie sierpnia i września przez Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” . Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Zbiórka pieniędzy, towarzysząca Korowodom ma na celu zapewnienie każdemu małemu pacjentowi dostępu do specjalistycznych lekarstw oraz profesjonalnej rehabilitacji, pomagającej odzyskać pełną sprawność. Dostrzegając wagę tematu oraz popierając społeczne akcje charytatywne III Wrocławski Korowód Nadziei patronatem Honorowym objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

 

 

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ