< powrót

W „Misiu” spełniają się marzenia

Vantage Development przyłączyła sie  do akcji Fundacji Pociecha „Powrót do szkoły” i ufundowała stroje sportowe dzieciakom ze Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu. 6 października nastąpiło ich uroczyste wręczenie.

Fundacja Pociecha wspiera świetlice środowiskowe, które zapewniają dzieciom i młodzieży bezpieczne miejsce po szkole, opiekę, ciepły posiłek i pomoc w nauce. Na przełomie sierpnia i września fundacja zorganizowała akcję charytatywną „Powrót do szkoły”, której celem było zebranie pieniędzy na wyprawki szkolne m.in. dla podopiecznych „Misia”. Dołożyliśmy swoją cegiełkę do tej akcji, fundując 11 dzieciom dresy, które stały się elementem ich wyprawek.

– W imieniu Fundacji Pociecha, a przede wszystkim dzieci i młodzieży ze świetlicy, serdecznie dziękujemy firmie Vantage Development za przekazane dresy! – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – Dziewczęta i chłopcy bardzo się z nich ucieszyli, tym bardziej, że były to dresy markowego producenta odzieży sportowej, w odpowiednich rozmiarach i modnych kolorach.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę.

Jak zaznacza Magdalena Nowicka, kierownik Świetlicy Środowiskowej „Miś” we Wrocławiu, posiadanie wyprawki szkolnej daje dzieciom radość i poczucie bezpieczeństwa – jeśli mam wyprawkę, nie jestem inny, nie muszę ciągle pożyczać i narażać się na ośmieszenia. Cieszymy się, że razem
z innymi mogliśmy sprawdzić podopiecznym „Misia” udany powrót do szkoły.

„Świetlica "Miś" zlokalizowana jest w trudnej części miasta więc cieszymy się, że możemy być ostoją dla dzieci z tej okolicy, zapewniać im bezpieczny kąt, ciekawe zajęcia edukacyjne i ciepły posiłek po szkole. Mamy kilkoro dzieci, które przychodzą do nas bardzo głodne i - jak przypuszczamy - posiłek wydawany w świetlicy jest ich jedynym w ciągu dnia” – mówią osoby opiekujące się dziećmi.

 

To właśnie dzieci nazwały tę placówkę „Miś”, bo jest jak pluszak, do którego można się przytulić. Daje namiastkę poczucia bezpieczeństwa, wsparcie emocjonalne, grupę rówieśniczą z podobnymi problemami, pomoc w nauce.

 

Pomieszczenia na świetlicę przy ulicy Oleśnickiej 4, Chrześcijańska Służba Charytatywna otrzymała od Urzędu Miasta.  Po kilku miesiącach ofiarnej pracy wolontariuszom udało się wyremontować pomieszczenia i zaprosić dzieci do  nowego miejsca. Świetlica otrzymała dotację od Urzędu Miasta Wrocław na prowadzenie placówki  (pięć dni w tygodniu po cztery godziny z zapewnieniem wyżywienia).

 

Dzisiaj „Miś” jest nieodłączną częścią życia dzieci z okolicy, którym pomoc jest absolutnie niezbędna. Gdyby było inaczej, nie przychodziłyby do świetlicy. Jak wróble, gdy sypniesz ziarno, przylecą, najedzą się, a potem będą się trzymały jednego okna, tak one przychodzą do „Misia”, ponieważ dostają to, czego potrzebują – mówią wolontariusze.

 

Vantage Development ma swój mały udział w pomocy dzieciom.

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ