Vantage Development - V najlepsza sprzedaż 2015 - vantage-sa.pl
Vantage Development - prawie 10 lat na rynku - vantage-sa.pl
Vantage Development - atrakcyjne lokalizacje inwestycji - vantage-sa.pl
Vantage Development - budownictwo mieszkaniowe i komercyjne - vantage-sa.pl
Vantage Development - należymy do polskiego związku firm deweloperskich - vantage-sa.pl

Historia

Historia spółki Vantage Development sięga początków lat 90-tych, kiedy to po wydzieleniu z Polskich Kolei Państwowych powstało Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego we Wrocławiu. W 1995 roku firma została przekształcona w spółkę akcyjną Skarbu Państwa, natomiast w 2001 roku Józef Biegaj i Grzegorz Dzik, do dziś pozostający w Radzie Nadzorczej Vantage Development, stali się właścicielami wszystkich akcji spółki przysługujących do tej pory Skarbowi Państwa. W tym samym roku zmieniona została także nazwa spółki na Asset Invest Poland S.A.

 

Natomiast pod obecną nazwą spółka funkcjonuje od 2007 roku. Wówczas przystąpiono do realizacji pierwszego projektu deweloperskiego – Słonecznych Sadów, zlokalizowanego na południowo-zachodnich obrzeżach Wrocławia, w miejscowości Sadków.

 

Przełomowym w historii spółki momentem był rok 2008, kiedy to najpierw Vantage Development weszła w skład akcjonariatu Worldstar Investment S.a.r.l oraz Impel, żeby później podpisać z Impel oraz Impel Security Polska sp. z o.o. umowę inwestycyjną, która zakładała utworzenie grupy kapitałowej ze spółką Vantage Development S.A. jako podmiotem dominującym, mającą na celu prowadzenie i rozwijanie działalności deweloperskiej.

 

Kolejne lata to okres intensywnego rozwoju spółki, przede wszystkim jednak rozpoczęcie nowych inwestycji deweloperskich – w 2009 roku osiedla Centauris, czy w 2011 roku sztandarowego projektu Vantage Development – Promenad Wrocławskich. W marcu 2012 roku spółka Vantage Development S.A zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - inwestorzy objęli w sumie 39.016.422 akcji serii B, D i E. Na warszawskim parkiecie spółka notowana była do września 2017 roku, kiedy to większościowy akcjonariusz podjął decyzję o skupie akcji. 

 

W 2016 roku Vantage Development rozpoczęła działalność w Warszawie - budowa pierwszego projektu rozpoczęła się niespełna rok później. Dziś deweloper realizuje w stolicy już trzy projekty - dwuetapowy Living Point Mokotów, Venę Mokotów oraz Dom Saski. 

 


 

                       

 

10 lat działalności Vantage Development 

 


 

Raport Emmerson za 2015 rok ulokował Vantage Development na pierwszym miejscu pod względem liczby mieszkań sprzedanych we Wrocławiu. Rok później spółce udało się zachować pozycję wśród liderów. Wszystko wskazuje również na to, że bardzo dobra pozycja dewelopera na lokalnym rynku zostanie zachowana również w roku 2017. 

 

Spółka jest aktywnym graczem na rynku obligacji, które są jednym z podstawowych źródeł finansowania. Począwszy od roku 2013, deweloper pozyskał w ramach obligacji prywatnych i publicznych przeszło 200 mln złotych. Środki te są konsekwentnie przeznaczane na zakup nowych gruntów i rozwój prowadzonych projektów. 

 

Ważnymi wydarzeniami w historii spółki były dwie transakcje sprzedaży budynków mieszkalnych (Dąbrowskiego 40 oraz VII etapu Promenad Wrocławskich) spółce BGK Nieruchomości (odpowiednio w 2016 oraz 2017 roku) w ramach krajowego Funduszu Mieszkań na Wynajem. 

 

Obecnie Vantage Development realizuje 12 etapów w 8 projektach deweloperskich we Wrocławiu i Warszawie, konsekwentnie rozwija także działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych. 

 

 

 


ZAPYTAJ O OFERTĘZAPYTAJ O OFERTĘ