Osoby planujące zakup mieszkania muszą wziąć pod uwagę kilka czynników. Poza ceną i infrastrukturą istotna jest także lokalizacja. Młodym zależy na korzystaniu z atrakcji centrum miasta, ale chcieliby zachować kameralną atmosferę. Czy takie rozwiązanie we Wrocławiu jest możliwe?

 

Wrocław od kilku lat dynamicznie się rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją do życia. We Wrocławiu możemy znaleźć siedziby dużych, prestiżowych firm z miejscami pracy, sieć centrów handlowych w każdej części miasta, atrakcyjne miejsca rozrywki, rozbudowaną gastronomię i wiele terenów zielonych, a przy tym miasto wciąż pozostaje przyjazne i kameralne. To wszystko sprawia, że planując zakup mieszkania młode małżeństwa lub rodziny poszukują inwestycji, która umożliwi im korzystanie ze wszystkich udogodnień miasta. W ścisłym centrum miasta znajdziemy kameralne osiedla z niską zabudową, widokiem na rzekę i wszelkimi udogodnieniami, jednak wiążą się one z wysokim kosztem za metr kwadratowy. Nie każdy odnajdzie się także w wielkomiejskiej dżungli i życiu obok miejsc typowo turystycznych. Z kolei osiedla zlokalizowane na obrzeżach choć wyróżniają się spokojem i bardziej sielskim trybem życia to są oddalone od większości rozrywek oraz wydarzeń kulturalnych. We Wrocławiu, które jest niewielkim miastem problem ten rozwiązują osiedla, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie centrum, a jednocześnie gwarantują idealne miejsce do życia dla młodych.

 

Osiedla na pograniczu

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pracują w centrum miasta, chcą korzystać z oferty atrakcji rynku stale tętniącego życiem, a jednocześnie wracać do spokojnego, bezpiecznego mieszkania są osiedla zlokalizowane na pograniczu dzielnic. We Wrocławiu nie trudno o mieszkania w centrum – Popowice, Nadodrze czy Śródmieście rozrasta się w błyskawicznym tempie, oferując piękne, kameralne osiedla w najwyższych standardach. Co ważne, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura pozwala na szybkie połączenie ze ścisłym centrum – zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną. Godna uwag jest także zaawansowana trasa ścieżek rowerowych. Sieć centrów handlowych rozkłada się równomiernie po całej aglomeracji, dzięki temu bez względu na wybór dzielnicy z łatwością można zrobić zakupy czy skorzystać z oferty kin, restauracji oraz różnorodnych sklepów.

 

Czym wyróżnia się kameralne osiedle?

Kameralne osiedle to przede wszystkim marzenie osób, ceniących sobie spokój, prywatność i ciszę. Nisko piętrowe budynki, w których mieszka tylko kilka rodzin, strzeżone i monitorowane wejście, plac zabaw dla dzieci. W tego typu miejscach sąsiedzi znają się z widzenia, tworzą małą wioskę, dzięki czemu dzieci na takim osiedlu są bezpieczne, a kontakty przebiegają w przyjaznej atmosferze. To miejsce, do którego z przyjemnością wracamy i prowadzimy życie rodzinne. Bliskość takiego osiedla do centrum zwiększa jego atrakcyjność, bo wystarczy kilkanaście minut jazdy samochodem lub tramwajem, aby znaleźć się na Starym Mieście. Tam natomiast rozrywki, atrakcji i ciekawych wydarzeń nie brakuje.

 

Wrocławskie osiedla kameralne

We Wrocławiu, tak jak w każdym dużym mieście, znajdziemy kameralne osiedle w centrum. Na rozwijających się dzielnicach, jak np. Ołbin czy Szczepin powstają inwestycje, które idealnie spełniają potrzeby nabywców. Nowoczesne mieszkania o wysokim standardzie z całym pakietem udogodnień oraz bliskość nie tylko do Starego Miasta, ale i wszystkich punktów usługowo-rozrywkowych. Dodatkowo atrakcyjna lokalizacja pozwala w przyszłości na zmiany, np. przeprowadzkę poza miasto lub na jego obrzeża i wynajęcie mieszkania w centrum.

powrót do listy aktualności

Zapytaj o ofertę

ROBYG i Vantage Development budują synergię w ramach jednej grupy właścicielskiej TAG Immobilien. Jeżeli interesują Cię nasze oferty, potwierdź nam to w poniższych zgodach, a odezwiemy się do Ciebie.