Wrocław coraz mocniej zwraca się twarzą ku Odrze. Świadczy o tym popularność osiedli mieszkaniowych budowanych nad brzegiem rzeki, które cieszą się dużym powodzeniem. Świetnym tego przykładem są między innymi Promenady Wrocławskie powstałe kilka lat temu, jak również kolejna realizowana aktualnie inwestycja – Port Popowice. Dlaczego warto poszukać wymarzonego mieszkania właśnie w tym miejscu?

 

Mieszkania Wrocław – sprzedaż w urokliwej okolicy

Przeglądając opinie w internecine nie trudno trafić na wątki, w których znajdą się pozytywne opinie na temat Portu Popowice. To miejsce z tożsamością, w którym przez wiele lat funkcjonował port przeładunkowy, a które obecnie zostało odzyskane dla budownictwa mieszkaniowego. Własne cztery kąty tuż nad brzegiem Odry to marzenie niejednego wrocławianina. Piękne widoki są gwarantowane przez okrągły rok niezależnie od pogody. Osiedle otaczają dwa parki: Park Popowicki oraz Park Zachodni

 

Bliskość terenów zielonych

Mieszkając w dużym mieście chętnie wypoczywamy na łonie natury i oddajemy się rekreacji na świeżym powietrzu. Okolice Portu Popowice zapewniają w tym zakresie wiele możliwości. Jedną z nich jest wspomniany Park Popowicki, w którym nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych, łącznie z małym parkiem linowym i placem zabaw. Spacerując od portu w przeciwnym kierunku szybko dostaniemy się natomiast do parku Zachodniego, który również gwarantuje wiele interesujących atrakcji. Obok hali widowiskowej Orbita znajduje się pływalnia, a zimą można korzystać z lodowiska. Z kolei Polanka Zachodnia to jedno z najlepszych miejsc w okolicy, aby poczuć kojącą zmysły moc zieleni, urządzić piknik czy obserwować liczne tutaj wiewiórki.

 

Relaks i infrastruktura

Inwestycja powstająca w Porcie Popowice realizuje założenia nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Ma charakter wielofunkcyjny, ponieważ oprócz nowoczesnych mieszkań o różnym metrażu znajdą się tutaj także lokale gastronomiczne, usługowe i strefy służące rekreacji. Wszystko, czego mogą potrzebować mieszkańcy, będzie znajdować się tutaj na wyciągnięcie ręki, co oznacza spore oszczędności czasu. Plan osiedla z budynkami o zróżnicowanej liczbie kondygnacji i najwyższym wieżowcu znajdującym się w sercu portu prezentuje się naprawdę efektownie i futurystycznie. Mieszkania w Porcie Popowice z pewnością w przyszłych latach staną się marzeniem niejednego Wrocławianina, biorąc pod uwagę charakter osiedla i tożsamość tego rejonu miasta.

 

Dobra komunikacja z centrum

Okolice portu są dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Wrocławia. Obecnie powstaje nowa linia tramwajowa o długości niemal 4 km, a przebudowie ulegają także tutejsze drogi i skrzyżowania. Planując zakup mieszkania z rynku pierwotnego naprawdę warto rozważyć to osiedle i jego lokalizację.

powrót do listy aktualności

Zapytaj o ofertę

ROBYG i Vantage Development budują synergię w ramach jednej grupy właścicielskiej TAG Immobilien. Jeżeli interesują Cię nasze oferty, potwierdź nam to w poniższych zgodach, a odezwiemy się do Ciebie.