Silosy powstały w latach 60. XX wieku i na stałe wpisały się w krajobraz zachodniej części miasta. Od kilkudziesięciu lat nieużywane, były jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Popowic. W związku z planowaną realizacją nowej inwestycji Vantage Development i Rank Progress, silosy musiały zostać wyburzone.

Rozbiórka odbyła się 18 grudnia za pomocą metody strzałowej. Polega ona na umieszczeniu w strategicznych punktach słupów nośnych materiałów wybuchowych, które po detonacji zachwiały statecznością budowli i pozwoliły jej runąć w wybranym kierunku. Za wyburzenie silosów odpowiedzialna była specjalistyczna firma Metal-Trans, a do przeprowadzenia rozbiórki użyto 17 kg materiałów wybuchowych.

Wydarzenie było szeroko komentowane w lokalnych oraz ogólnopolskich mediach. Kilka dniu po evencie, na gruzach silosów odbyły się szkolenia jednostek specjalistycznych OSP z psami ratunkowymi z Wrocławia i Siechnic. Czworonogi doskonaliły umiejętności, które później będą mogły wykorzystać podczas poszukiwań zaginionych.

powrót do listy aktualności

Zapytaj o ofertę

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w naszych inwestycjach, wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Nasi doradcy skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin, przedstawiając Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.