Osiedle Popowice to rejon Wrocławia z bogatą historią sięgającą średniowiecza. Ważnym elementem Popowic jest między innymi port rzeczny wybudowany na przełomie XIX wieku oraz XX wieku. Obecnie Popowice są jedną z najciekawszych wrocławskich lokalizacji mieszkaniowych. Postanowiliśmy bliżej opisać cechy tej części Wrocławia, która wzbudza zainteresowanie ze strony klientów firm deweloperskich.

 

Mieszkańcy Popowic cenią dobry dojazd do centrum

Zabudowa wielorodzinna Popowic składa się przede wszystkim z bloków wielkopłytowych (wzniesionych w latach 1972 – 1975) oraz z nowszych inwestycji, które są efektem działalności firm deweloperskich. Mieszkańcy wszystkich popowickich bloków nie powinni narzekać na dojazd do centrum Wrocławia. Warto dodać, że przykładowa odległość w linii prostej pomiędzy Parkiem Popowickim oraz dworcem Wrocław Główny wynosi tylko niecałe 4 kilometry. Osoby mieszkające na terenie Popowic, mogą korzystać z linii tramwajowej przebiegającej wzdłuż ulicy Legnickiej, komunikacji autobusowej (np. przystanków leżących przy ulicy Popowickiej) oraz stacji kolejowej Wrocław Popowice obsługującej pociągi regionalne.

 

Lokalizacja blisko Odry gwarantuje dobrą rekreację

Przez wieki położenie obszaru Popowic nad Odrą sprzyjało jego rozwojowi gospodarczemu. Obecnie bliskość rzeki ma duże znaczenie rekreacyjne. W tym kontekście warto wspomnieć chociażby o plaży położonej blisko Mostu Milenijnego. Atutem Popowic jest także stosunkowo duża powierzchnia terenów zielonych. Chodzi przede wszystkim o Park Popowicki i okolice Hali Widowiskowo – Sportowej Orbita. Wspomniana hala to miejsce, gdzie można popływać na basenie albo jeździć na łyżwach. Zapaleni biegacze na pewno docenią możliwość uprawiania swojego hobby nad Odrą.

Dodatkowym atutem Popowic staje się inwestycja Port Popowice, która oprócz części mieszkalnej będzie zawierać między innymi punkty usługowe, biura oraz zrewitalizowany basen portowy. Bardzo dobra lokalizacja sprawi, że Port Popowice stanie się jednym z najważniejszych punktów ma mapie całego osiedla.

 

W Popowicach znajdziemy świetną infrastrukturę

Niektórzy klienci firm deweloperskich mogą obawiać się, że ich nowe lokum będzie położone w miejscu posiadającym słabą infrastrukturę. Takie obawy na szczęście nie dotyczą Popowic. Opisywane osiedle cechuje się bowiem dobrym dostępem do sklepów i punktów usługowych. W tym kontekście warto chociażby wspomnieć o Centrum Handlowym Magnolia Park, które jest największym tego typu obiektem na terenie Dolnego Śląska. Ze względu na długoletnią przynależność Popowic do Wrocławia i usytuowanie na tym terenie starszych bloków, osoby kupujące nowe mieszkania na Popowicach nie powinny narzekać np. na dostępność szkół, przedszkoli oraz aptek.

 

powrót do listy aktualności

Zapytaj o ofertę

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w naszych inwestycjach, wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Nasi doradcy skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin, przedstawiając Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.