W inwestycji Port Popowice do połowy 2021 roku powstanie nowoczesny, ekologiczny budynek biurowy. W wyniku konkursu, organizowanego przez inwestorów, zwyciężył projekt warszawskiej pracowni WXCA. Kolejne miejsca zajęły 3XA oraz Pracownia PORT Józef Franczok, Marcin Kolanus. 

Budynek z 7 kondygnacjami i 13 tysiącami mkw. powierzchni użytkowej będzie wyróżniał się nowoczesnym designem z ciekawą, przeszkloną elewacją. Projekt jest spójny z koncepcją architektoniczną Portu Popowice, stanowiąc integralną część tej wielofunkcyjnej przestrzeni. Na terenie 14 ha za kilka lat powstanie całkowicie samowystarczalny projekt mieszkaniowy, wzbogacony o miejsce na usługi oraz rekreację. W wizji inwestorów, zmodernizowany basen portowy stanie się miejscem spotkań nie tylko dla mieszkańców inwestycji, ale również wszystkich wrocławian. 

Biurowiec zostanie zrealizowany zgodnie z wymogami  certyfikatu LEED GOLD, określonymi przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Optymalne warunki pracy zapewnią inteligentne systemy zarządzania temperaturą, wentylacji, pozwalające na automatyczne wprowadzanie procedur, oszczędzających energię. Poszczególne kondygnacje zostały zaplanowane, tak aby z łatwością można byłoby dostosować je do liczby najemców. W parterze zaplanowano przestrzeń na przedszkole oraz punkt gastronomiczny, co również wpłynie na codzienny komfort pracowników biurowca. 

Na parkingu podziemnym znajdzie się 300 miejsce postojowych, a szybki dojazd do pracy ułatwi lokalizacja blisko ul. Popowickiej oraz Mostu Milenijnego. W niedalekim sąsiedztwie biurowca znajduje się Park Zachodni, stanowiący idealne miejsce rekreacji dla przyszłych pracowników obiektu.  Popowice, na których zlokalizowano inwestycję, oferują dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej oraz edukacyjnej.

 

powrót do listy aktualności

Zapytaj o ofertę

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w naszych inwestycjach, wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Nasi doradcy skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin, przedstawiając Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.