W mediach trwają burzliwe dyskusje na temat funkcjonowania rynku nieruchomości w kontekście epidemii koronawirusa. Najważniejszą kwestią pozostaje ewentualny spadek cen mieszkań w ciągu najbliższych miesięcy. Deweloperzy przyznają, że zaobserwowali już spadek zainteresowania klientów, zmniejszyła się liczba zapytań czy zawieranych umów. Wyjaśnieniem tej sytuacji może być z jednej strony ograniczenia w możliwościach przemieszczania się, z drugiej niepewna przyszłość, która w tej chwili powoduje, że część osób odkłada decyzję o zakupie mieszkania w czasie.

 Vantage Development podobnie jak inne spółki, również pozostaje pod wpływem epidemii COVID – 19. Jednakże bardzo dobre wyniki finansowe za 2019 rok oraz pierwszy kwartał tego roku pokazują, że najbliższe miesiące, choć będą na pewno wyzwaniem, nie zachwieją długofalowo kondycją grupy. Posiadane zasoby finansowe, doświadczony zespół oraz stale rozbudowywany bank ziemi dają nam teraz stabilne podstawy do zachowania ciągłości działalności. Spółki, takie jak Vantage Development, które maksymalnie wykorzystały koniunkturę rynkową w ostatnich latach oraz inwestowały przede wszystkim w produkty wysokiej jakości, mogą teraz spokojnie oczekiwać dalszego rozwoju wydarzeń.

Dariusz Pawlukowicz, Członek Zarządu Vantage Development S.A.

 

powrót do listy aktualności

Zapytaj o ofertę

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w naszych inwestycjach, wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Nasi doradcy skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin, przedstawiając Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.